انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان انتخاب رشته کنکور 99
همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری کارنامه ای حاوی وضعیت علمی داوطلبان توسط سایت سازمان سنجش منتشر شده و امکان شرکت در انتخاب رشته کنکور را برای دانشگاه های سراسری که شامل از روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می باشند ، فراهم می سازد.
شرکت در مرحله انتخاب رشته کنکور از حساسیت بالایی برخوردار بوده و می بایست در نهایت دقت و آگاهی صورت گیرد تا داوطلب را به هدف نهایی یعنی قبولی در رشته و دانشگاه مورد علاقه خو نزدیک کند. انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد و امکان انتخاب ۱۵۰ کد رشته محل را در اختیار داوطلبان قرار می دهد که نحوه چینش این انتخاب ها سهم بسزایی در سرنوشت متقاضیان خواهد داشت. با مطالعه ادامه مطلب می توانید ضمن مطلع شدن از زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ، از طریق لینک قرار داده شده دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کنید.
 
اولین قدم برای انجام انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۹ اطلاع از بازه زمانی در نظر گرفته شده برای این فرایند است که طی اطلاعیه هایی توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می شود. در سال گذشته انتخاب رشته کنکور سراسری در هر پنج گروه آموزشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان در روز های ۲۰ الی ۲۵ مرداد ماه انجام گرفت و در سال ۹۹ نیز احتمالا در دهه سوم مرداد ماه این فرایند آغاز شود.
داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه کنکور مجاز به انتخاب رشته محل های دانشگاه های سراسری می شوند ضمن اطلاع از این بازه زمانی می توانند نسبت به اولویت بندی رشته محل های مورد علاقه خود اقدام نمایند.
جهت دریافت مشاوره کنکور سراسری
با مشاوران الو همیار
تماس بگیرید.
9092305372
مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید